TEL : 0216 591 03 97
MENFEZ ÇEŞİTLERİ

MENFEZ ÇEŞİTLERİ (6)

Cuma, 09 Ocak 2015 17:12

GEMİCİ ANEMOSTAT ÇEŞİTLERİ

Yazan

Bu tip menfezler havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır. Tek kanatlı olup kanatın çevrilmesi ile hava geçiş alanı ayarlanabilir. Genellikle ıslak hacimlerde ve küçük mahallerde kullanılır.

Cuma, 09 Ocak 2015 17:11

DUVAR TİPİ PANJUR

Yazan

Cihaz emiş ve egzozlarında, depo, hangar, otopark havalandırmalarında kullanılır. Geniş kanatlı yapıdadır. Özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilir. İsteğe göre Tel kafes ilavesi yapılabilir.

 

Cuma, 09 Ocak 2015 17:10

KARE EMİCİ ANEMOSTAT MENFEZ

Yazan

Anemostad havalandırma kanallarının alçıpan,asma tavan,kartonpiyer vb. yerler ile birleştiği noktalara monte edilebilen,alüminyum,sac yada plastikten imal hava yönlendirici mekanizmalara verilen isimdir. Bu mekanizmanın en önemli faktörü havayı istenildiği yerlere yönlendirebilmektir. Benzer işlevi yapmaya yarayan menfezler ile arasındaki en büyük fark havayı direkt aşağıya üflemek yerine,iki yönlü 60 derecelik açıyla istenildiğinde 2 yöne,istenildiğinde 3 yöne istenildiğinde ise 4 yöne doğru eşit miktarda bölmektir.

Cuma, 09 Ocak 2015 17:04

YUVARLAK EMİCİ ANEMOSTAT MENFEZ

Yazan

Havanın en iyi şekilde yayılmasının sağlar.Hava çıkış sesi ve direnci diğer tiplere nazaran daha azdır.Duvar veya tavanlarda üfleyici ve emici olarak kullanılır.

Cuma, 09 Ocak 2015 17:03

ÇİFT SIRA EMİCİ DAMPERLİ MENFEZ

Yazan

Malzeme 

Ürün çerçeve ve kanatlarının tamamı, ekstrüzyon yöntemiyle üretilmiş alüminyum profilden imal edilmektedir.

Kullanım 

Havalandırma kanallarından ortama sıcak veya soğuk şartlandırılmış havanın üflenmesi görevini görürler.

Kaplama
• Elektrostatik toz boya (Standart renkler RAL9010 ve RAL9016)
• Alüminyum eloksal
• İsteğe bağlı olarak RAL kodundaki diğer tüm renklerde temin edilmektedir.

Cuma, 09 Ocak 2015 17:02

TEK SIRA EMİCİ DAMPERLİ MENFEZ

Yazan

Tek sıra kanatlı paralel damperli menfezdir. Emici menfez olarak kullanılır. Hava yönlendirmesi için ortadaki kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir. Hava ayarı için menfezin arka kısmına paralel kanatlı damper monte edilir. Bu menfezlerde hava ayarı menfezin ön yüzündeki kol yardımı ile sağa sola haraket ettirilerek yapılır.